IGOR KLAJMON VYSTOUPIL NA KONFERENCI O KANCELÁŘSKÉM TRHU V PRAZE

20. 5. 2014

Magazín CIJ Journal uspořádal v Praze další ze série odborných konferencí CED-Office, tentokrát na téma změn pražského trhu kancelářských budov a problematiky konkurenčního boje o nájemníky. „Získat nájemce je dnes mnohonásobně složitější, než tomu bylo před lety. Je třeba citlivě reagovat na požadavky potenciálních nájemců i měnící se styl jejich podnikání,“ řekl Igor Klajmon, ředitel developmentu CPI Group, který byl jedním z řečníků. Upozornil na skutečnost, že cesta k uzavření smlouvy s nájemcem je opravdu daleká. Počet předpronájmů kanceláří v Praze je jen minimální a developeři tak často zahajují výstavby z vlastních zdrojů, přičemž financování získávají až v jejím průběhu.

OBCHODNÍ CENTRUM OLYMPIA OTEVŘE NOVÝ DĚTSKÝ KOUTEK A JIŽ TUTO NEDĚLI USPOŘÁDÁ NÁMOŘNICKOU PÁRTY

13. 5. 2014

Obchodní centrum Olympia Mladá Boleslav již tuto neděli 18. května od 14 hodin uspořádá velkolepou námořnickou párty, která bude spojena s otevřením zbrusu nového dětského koutku. Ten je atraktivně vyprojektován jako loď, čemuž odpovídají doplňky v námořnickém stylu i samotný název „LOĎKA OLA“. „Jsme rádi, že jsme mohli našim nejmenším návštěvníkům postavit takto krásný a originální dětský koutek. Věříme, že se stane oblíbeným místem a přiláká do našeho rodinného obchodního centra nové zákazníky,“ řekla Kristýna Kubíková, marketingová manažerka Olympia Mladá Boleslav.

CPI GROUP VYDÁVÁ PROJEKTOVÉ DLUHOPISY ZA VÍCE NEŽ MILIARDU KORUN

6. 5. 2014

Realitní skupina CPI Group vydává projektové dluhopisy CPI Retail Portfolio v celkovém objemu až 1,125 miliardy korun. Pětileté bondy se splatností v roce 2019 jsou zajištěné nemovitostmi v hodnotě 1,7 miliardy korun ze sedmi společností retailového portfolia a vynesou 5% roční úrokový výnos splatný pololetně. První část emise těchto cenných papírů byla vydána 25. dubna, a to ve výši 665 860 000 K­č. Z důvodu právě probíhajícího úspěšného prodeje naváže CPI Group v časovém horizontu několika týdnů další tranší v objemu až do výše 459 140 000 Kč. Mandát k přípravě emise získala Československá obchodní banka, a.s., právními poradci této transakce jsou advokátní kanceláře PRK Partners a White & Case.