QUADRIO MÁ SVOU FINÁLNÍ TVÁŘ

24. 6. 2014

Praha 1 se již za několik měsíců dočká otevření nového moderního obchodně-administrativního centra Quadrio. Poté, co stavba budovy na jaře dosáhla nejvyššího bodu 35 metrů nad zemí, se nyní může pochlubit dokončenou fasádou. Opláštění objektu bylo provedeno převážně metodou modulové fasády, kdy jsou celé fasádní bloky vyrobeny a smontovány mimo stavbu, což celý proces výrazně urychluje. „V současné době se hlavní stavební činnost již odehrává uvnitř objektu, kde postupně probíhají práce na realizaci obchodních prostor – především čtyřpodlažní obchodní pasáže a obchodních jednotek pro jednotlivé nájemce i práce v kancelářských prostorech a na dokončování interiérů bytů pro jejich majitele,“ uvedl Petr Beránek, projektový manažer CPI Group. Konečnou podobu brzy získá i nové náměstí, které ve spolupráci s městem změní tvář centra Prahy mezi ulicemi Vladislavova, Charvátova a Národní.

CPI GROUP SE SPOJILA S NĚMECKOU GSG GROUP

23. 6. 2014

Realitní investor Radovan Vítek začlenil CPI Group do německé GSG Group (bývalé Orco Germany), a tím nakročil vstříc další expanzi na evropském nemovitostním trhu. Sjednocená skupina nese název GSG Group a má lucemburskou mateřskou společnost, jejíž akcie se obchodují na burze ve Frankfurtu nad Mohanem. „Naším cílem je dále růst a postupně se stát jedním z nejvýz­namnějších nemovitostních investorů v Evropě, s portfoliem v CEE, Německu i západní Evropě. Pro obě skupiny toto spojení znamená významný krok vpřed a posílení pozice na trhu,“ sdělil Martin Němeček, který se stává CEO skupiny GSG.

ZIBA GLASS EXPERIENCE MUSEUM OZDOBÍ LEGENDÁRNÍ PLASTIKA ZA 2 MILIONY DOLARŮ

18. 6. 2014

Budoucí využití historicky cenné budovy bývalé Živnobanky v Praze nabývá na konkrétní podobě. Nově vznikající výstavní instituce dnes zná návrh přeměny svého interiéru, koncepty jednotlivých expozic, složení mezinárodní umělecké rady i směřování vizuální identity. Unikátní expozice moderního českého i světového skla ponese název ZIBA Glass Experience Museum, přičemž značka ZIBA je hravým odkazem na významnou bankovní historii objektu, kdy tuto zkratku tvořil interní bankovní kód Živnostenské banky. „Vznik projektu je nesmírně zajímavý a ojedinělý proces, kdy se na jediném místě schází množství kreativních myšlenek, inovativních technických řešení a doslova před očima vyrůstá nejen fyzický prostor, ve kterém se bude tento vzrušující příběh skla odehrávat, ale i jeho kurátorská libreta, rukopis výstavních programů, autorských přístupů i celý scénář návštěvnického zážitku,“ říká s nadšením Marie Vítková, předsedkyně správní rady ZIBA, o.p.s., společnosti, která byla založena k provozování této výstavní instituce.

VSTUPTE NA HLAVNÍ KORPORÁTNÍ WEB REALITNÍ SKUPINY WWW.CPIPG.COM
INFORMACE PRO INVESTORY, PORTFOLIO V ČESKU, POLSKU A NA SLOVENSKU